Вільшанська «Журавка» у міжнародному проекті
2 жовтня 2018 року на Вільшанську землю завітали представники міжнародного проекту «Поліфонія».
ПОЛІФОНІЯ - це проект міжнародного культурного співробітництва Угорщини, України та Франції, головними завданнями якого єдослідити, зберегти та презентувати живу пісенну традицію українського сільського середовища, пріоритетними завданнями є фіксація української нематеріальної культурної спадщини найсучаснішими технологіями та забезпечення доступу до неї.
Ініціатор та керівник проекту – Міклош Бот, угорський музикант та етнограф. Він розпочав експедиції Україною ще 2014 року, згодом об’єднав українських та угорських дослідників, науковців, музейників. Головним інституційним партнером від України є Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара».
Представляли делегацію: Міклош БОТмузикант, етнограф, засновник та керівник проекту Поліфонія /Угорщина/,Мирослава Вертюк науковий співробітник Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара», Олена Гончаренко етномузиколог, викладач СумДПУ ім.А.С.Макаренка та Гавриленко Вікторія начальник відділу нематеріальної культурної спадщини Сумського обласного науково-методичного центру культури і мистецтв.
Мета цієї поїздки дослідити і зберегти культурну спадщину України. Увага дослідників зосереджена на багатоголоссі. Для створення архіву спів кожної виконавиці записують в окремий мікрофон та оцифровують, що в подальшому дозволить прослуховувати кожен голос окремо. В цей проект війшлиі наші Вільшанські берегині фольклору, народний аматорський фольклорний колектив «Журавка» під керівництвом художнього керівника Л.В.Молибог.
Колектив «Журавка» із задоволенням передали у спадок свої пісні, вільшанські традиції, обряди представникам міжнародного проекту «Поліфонія», які є справжньою скарбницею обрядів та пісень нашого краю.
Відеозапис проходив у фойє Вільшанської ЗОШ І-ІІІ ступенів, яку гостинно надала директор школи Захарченко В.О.
Проект «Поліфонія» дав Вільшанським артистам море задоволення та впевненість у тому, що культура нашого села процвітатиме , а духовність і мистецтво єднатимуть представників різних поколінь.
Дослідники і учасники фольклорного колективу залишилися задоволені цією практичною творчою зустріччю, яка вкотре довела, що джерело народної творчості не міліє і несе свої глибинні води до наступних поколінь.