14:19 23.06.2025
Новини
Сьогодні, 19 червня Україна та весь світ відзначає щорічний Міжнародний день протидії сексуальному насильству, пов’язаному з війною (СНПК). В цей день було ухвалено резолюцію Ради Безпеки ООН 1820 – історичний документ, що вперше офіційно визнав СНПК загрозою міжнародному миру та безпеці, цілеспрямованою зброєю, що використовується для залякування, приниження або знищення населення.
Нацполіція розпочала два кримінальні провадження щодо збору коштів для Назарія Гусакова
У медіа поширено інформацію про можливе шахрайство, пов’язане зі збором благодійних коштів громадянином України, який заявляв про потребу в закупівлі дороговартісного препарату для лікування спінальної м’язової атрофії. Інформацію про критичну потребу Назарія Гусакова у ліках активно поширювали в соцмережах та медіа, зокрема відомі журналісти та лідери думок, що сприяло залученню широкої громадської підтримки та коштів. У червні поширена інформація на платформі X і через Telegram-канали, де користувачі висловлювали занепокоєння через відсутність звітності за зібрані кошти. Попередньо встановлено, що було використано щонайменше чотири фінансові установи та цифрові сервіси. Правоохоронці розпочали кримінальні провадження за ч. 4 ст. 190 (шахрайство) та ч. 3 ст. 209 (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом) Кримінального кодексу України. Встановлюється коло потерпілих, які могли стати жертвами шахрайства, а також місце перебування Назарія Гусакова та інших осіб, які могли допомагати йому у незаконних оборудках. Триває досудове розслідування. Департамент комунікації Національної поліції України10:23 23.06.2025
Звільнення мобілізованого працівника: що потрібно знати
Мобілізовані працівники мають право на збереження посади до звільнення з військової служби. Чи є винятки та за яких умов з мобілізованим працівником може бути розірваний трудовий договір — роз’яснюють юристи системи надання безоплатної правничої допомоги.09:50 23.06.2025
Загалом із початку року фахівці Сумської філії «Газмережі» провели технічне обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж (ТО ВБСГ) 785 багатоквартирних будинків. Під час виконання робіт усунули 2 250 витоків газу
09:46 23.06.2025
Від імені Вільшанської сільської ради щиро вітаємо вас із Днем державної служби України!
09:06 23.06.2025
"Ворог навмисно ускладнює нам ідентифікацію, породжує хаос, змішує тіла російських військових з тілами українців.
09:05 23.06.2025
День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні
08:05 22.06.2025
Фігуранти виготовляли суміші для нарощення м’язової маси, «сушки» тіла та схуднення у звичайній квартирі без дотримання елементарних вимог безпеки чи гігієни. До складу препаратів входили діючі речовини, призначені для лікування важких хвороб — зокрема онкологічних. Такі компоненти мають чіткі протипоказання, однак зловмисники продавали їх у підвищених дозах, без рецепта й без будь-якого медичного контролю.
Продукцію реалізовували під виглядом імпортного препарату з Малайзії, хоча фактично вона вироблялася на Харківщині. Упаковки були фальсифіковані — із підробленими логотипами, інструкціями та серійними номерами, що створювало враження справжнього медикаменту. Вартість однієї одиниці небезпечного товару сягала 3000 гривень.
Ліквідували оборудку слідчі Головного слідчого управління поліції за оперативного супроводу Департаменту карного розшуку та сприяння Головного управління внутрішньої безпеки СБУ під процесуальним керівництвом Офісу Генерального прокурора.
Співробітники кримінальної поліції встановили всіх п’ятьох фігурантів: двоє мешканців Харківщини займались повним циклом виготовлення — від суміші до пакування, ще троє — брати зі Львівщини — закуповували продукцію та продавали її спортсменам по всій Україні через Інтернет. Встановлено, що відправлення відбувалися майже щодня, а самі зловмисники планували розширити виробництво.
У ході одночасних санкціонованих обшуків на Харківщині, Київщині, Одещині та Львівщині поліцейські вилучили понад 20 000 упаковок анаболіків, 3 000 ампул з речовинами невідомого походження, спеціальне обладнання для виготовлення, фасування й маркування продукції, а також понад 37 мільйонів гривень у різній валюті.
Слідчі поліції оголосили всім п’ятьом про підозру за збут завідомо фальсифікованих лікарських засобів із використанням інформаційних технологій, вчинений організованою групою (ч. 3 ст. 321-1 КК України). Це — перша в історії України підозра за фальсифікацію саме стероїдів: поліцейські змогли довести, що в препаратах містилися діючі речовини, які згідно із законодавством є лікарськими засобами.
Фігурантам загрожує до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Джерело: https://npu.gov.ua/news/natspolitsiia-likviduvala-naimasshtabnishe-v-ukraini-pidpilne-vyrobnytstvo-anabolichnykh-steroidiv-iaki-vydavaly-za-importni-preparaty-dlia-sportsmeniv
10:08 19.06.2025
Зловмисники атакували промислові підприємства низки країн, використовуючи власноруч розроблені віруси-шифрувальники, після чого вимагали викуп у криптовалюті. Встановлена слідством сума завданих злочинною діяльністю збитків перевищує 3 мільярди гривень в еквіваленті. Обвинувальні акти стосовно низки інших членів угруповання направлено до суду.
У листопаді 2023 року українські кіберполіцейські та слідчі Нацполіції під процесуальним керівництвом Офісу Генерального прокурора за участі правоохоронців США, Франції, Норвегії, Нідерландів, Німеччини, а також представників Європолу, Євроюсту провели перший етап знешкодження міжнародної хакерської групи, члени якої здійснювали масштабні кібератаки на компанії у Франції, Норвегії, Німеччині, Нідерландах, Канаді та США.
Зловмисники використовували розроблене ними шкідливе програмне забезпечення, в тому числі віруси-шифрувальники, для кібератак на провідні світові промислові підприємства. Внаслідок цього дані на комп’ютерах жертв зашифровувалися і робилися непридатними для використання. За дешифрування інформації фігуранти вимагали мільйонні виплати у криптовалюті на підконтрольні гаманці дропів. Встановлена слідством сума завданих злочинною діяльністю збитків перевищує 3 мільярди гривень в еквіваленті.
Загалом правоохоронці провели понад 80 санкціонованих обшуків на території України та вилучили криптоактиви на суму понад 24 мільйони гривень, 9 елітних автомобілів та 24 земельних ділянки загальною площею майже 12 га. З метою забезпечення відшкодування завданих збитків на вказане майно судом накладено арешт.
Завдяки аналізу здобутої у результаті слідчих дій інформації вдалося додатково встановити 33-річного члена угруповання, який займався пошуком вразливостей у корпоративних мережах підприємств-жертв. Отримані хакером дані його спільники використовували для планування та здійснення кібератак.
Працівники ФБР США оголосили особу в міжнародний розшук, заочно висунувши обвинувачення за низкою порушень Кодексу законів Сполучених штатів Америки.
Українські правоохоронці за дорученням Офісу Генерального прокурора затримали розшукуваного громадянина іноземної держави, який мешкав у Києві.
Рішенням Солом’янського районного суду м. Києва до нього застосовано екстрадиційний арешт.
Після завершення екстрадиційної перевірки та набрання чинності рішенням про видачу, 18 червня 2025 року чоловіка передано американській стороні.
Департамент кіберполіції
Національної поліції України
Джерело: https://npu.gov.ua/news/zavolodivaly-koshtamy-svitovykh-pidpryiemstv-politseiski-zatrymaly-uchasnyka-khakerskoho-uhrupovannia-shcho-perebuvav-u-rozshuku-fbr-ssha
09:57 19.06.2025
Повернення тіл загиблих - одна з найважчих, але вкрай необхідних місій.
Після кожної репатріації розпочинається кропітка робота: розтин, ретельний огляд слідчим, проведення ДНК-експертиз, перевірка кожної деталі. Цей процес і так складний та тривалий. А росія ще й навмисно ускладнює нам процес ідентифікації. Тіла повертаються у вкрай понівеченому стані, частини тіл – в різних мішках. Є випадки, коли рештки однієї людини повертають навіть під час різних етапів репатріації. До того ж, під час останніх репатріацій нам передали й тіла російських військових - змішані з тілами українців. На жаль, це факт. Це могло бути зроблено росіянами навмисно, щоб збільшити кількість переданих тіл та завантажити роботою наших експертів, доповнюючи все це цинічним інформаційним тиском. А може й бути звичним для них недбалим ставленням до власних людей. У будь-якому разі ці тіла ми теж ідентифіковуємо. Наші експерти працюють на межі можливого. Кожна експертиза проводиться ретельно і не один раз. Фахівці підготовлені, лабораторії оснащені, процеси відпрацьовані. Найбільший виклик - час. Ми розуміємо біль і очікування родин. Максимально прискорюємо процес ідентифікації. Та з кожною великою репатріацією робити це стає складніше, і можливо - саме це є метою росії. Ми не маємо права на помилку. Для нас це не статистика. Це - люди, і кожен з них заслуговує на гідне ставлення.10:21 18.06.2025