ПОЗИЦІЯ МІН’ЮСТУ ЩОДО МІТИНГУ НОТАРІУСІВ, ЯКІ ВИСТУПАЮТЬ ПРОТИ ІСПИТІВ ПРОФЕСІЙНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ У СФЕРІ ДЕРЖРЕЄСТРАЦІЇ

Дата: 26.02.2019 14:52

Одним із завдань Міністерства юстиції є захист майнових прав шляхом формування та реалізації політики у сфері державної реєстрації.
Cьогодні від доступу до реєстру відключені близько 190 осіб. З них 40 - нотаріуси. Тобто тести потрібно скласти менше 1% від загальної кількості всіх нотаріусів в країні. Тому такий супротив - це буря в стакані. До прикладу, судді не протестували проти кваліфікаційного оцінювання. Навіть із 30-ти річним стажем і призначені пожиттєво. Але тільки нотаріуси чомусь вважають себе кастою недоторканних.

Комп’ютерне тестування включає 100 питань і триває 2 години. Екзамен вважається складеним за умови надання правильних відповідей на 75 і більше питань. Результати тесту відразу відображаються на екрані комп’ютера. Наступного дня ці дані опубліковуються на сайті Мін’юсту. Тому вплив будь-якого людського фактору на результати іспиту є неможливим.