Масляна – свято радощів, розваг і молитви
Останній день масляної, тобто 9 березня 2019року,видався напрочуд сонячним і теплим. Усе навколо бриніло весною, пробудженням природи. В першій половині дня до Архангело – Михайлівської церкви села Вільшана, почали сходитися прихожани, діти, гості. Розпочиналося свято Масляної. Воно сягає древньої глибини віків і є на наших теренах істинно народним святом.
Це добре простежувалося і під час проведення свята Масляної у Вільшані біля церкви – духовного центру села. Участь у святковому дійстві брали малюки і дорослі, а ще ласкаве сонечко і лагідний вітерець.
Програма свята була досить цікавою, змістовною і різноманітною. Лунав дитячий сміх. Діти почували себе надзвичайно радісними і по – особливому щасливими. Це було видно з того , як вони співають, танцюють, проводять ігри, грають на музичних інструментах, беруть участь у грі «карусель», катаються на підводі із заквітчаним конем.
Ведучі свята розповідали про Прощену неділю, якою закінчується Масляна.
У цю особливу неділю люди просять один одного прощення за скоєні неприємності і пригрішіння. Це прощення звучить, як молитва. Лише прощений буде почутий.
Крім малечі та учнів Вільшанської ЗОШ, свято прикрасили і доповнили його художніми номерами студенти Сумського вищого училища мистецтв і культури ім. Дмитра Бортнянського. У проведенні Вільшанської Масляної взяли участь гості з Недригайлова, сусідніх сіл і навіть Білопільського району.
Масляна – прекрасне сімейне свято, що дає можливість пам’ятати і утверджувати чудові народні традиції, згуртовувати родину, зближатися з друзями, близькими і навіть з незнайомими людьми.
В організації і проведенні свята за підтримки вірян значних зусиль доклали настоятель, протоієрей Архангело-Михайлівського храму села Вільшана, благочинний Недригайлівського округу протоієрей Анатолій Бащук і матушка Ольга.
На закінчення свята усіх присутніх було запрошено до загального хороводу. Учасникам Масляної у Вільшані надовго запам’ятається смак святкових млинців, чаю і вареників.
Мета свята була повністю досягнута і показала, що в нас відроджуються і підтримуються духовні традиційні цінності серед дітей і молоді. А головне розкривається православний погляд на прадавнє свято, що має назву Масляна