ТУРБОТА ПРО ВЛАСНИЙ ДОБРОБУТ ЗМУШУЄ БОРЖНИКІВ ПО АЛІМЕНТАХ ЗГАДАТИ, ЩО ВОНИ БАТЬКИ

Дата: 21.03.2019 11:52

Дискомфортні умови, які створюють неплатникам аліментів норми закону #ЧужихДітейНеБуває, не дозволяють їм роками жити в боргах перед дітьми.

Так, Сумчанин Валерій 9 місяців не сплачував аліменти, однак коли довідався, щона його майно та кошти накладені арешти, винесені постанови про тимчасові обмеження у праві виїзду за кордон, користування транспортними засобами, зброєю та полювання, він невідкладно сплатив на користь своєї донечки Анни майже 10 тисяч гривень.

На Глухівщині виплатити сину Віталію заборгованість у розмірі понад 10 тисяч гривень батька змусило внесення його даних до Єдиного реєстру боржників аліментів, накладення арешту на все його рухоме і нерухоме майно та встановлення тимчасових обмежень. Окрім того, чоловіком були сплачені й штрафні санкції у розмірі 50% від суми заборгованості, що склало більше 5 тисяч гривень, які також отримала дитина.

З початком дії закону #ЧужихДітейНеБуває батьківство стало більш відповідальним, тепер батькам, які думали лише про себе, доводиться згадати й про своїх дітей, адже неплатників аліментів чекають суттєві обмеження як наприклад:

- заборона виїжджати за кордон, керувати автомобілем, користуватися зброєю та полювати;

- штрафні санкції від 20% до 50% від суми боргу;

- суспільно корисні роботи;

- арешт та продаж активів майна боржника.