БУТИ ПРИЧЕТНИМИ ДО ВИРІШЕННЯ ДОЛІ СВОЄЇ КРАЇНИ ЗАКЛИКАЮТЬ МОЛОДИХ ЛЮДЕЙ ФАХІВЦІ ЮСТИЦІЇ

Дата: 26.03.2019 09:53

Вже за тиждень в Українівідбудуться президентські вибори. Згідно опитування, менше третини молодих людей мають намір «однозначно» голосувати на майбутніх виборах. Задля підвищення обізнаності та для активізації молоді до участі у виборах фахівці юстиції, в рамках правопросвітницької кампанії «Я маю право голосу!», відвідали сумські виші.

Для тих хто голосує вперше, фахівцями юстиції були надані наступні поради:

1. Перевірити себе у списку виборців (онлайн в особистому кабінеті виборця на веб-сайті державного реєстру виборців – drv.gov.ua чи на виборчій дільниці за місцем голосування).
  2. Підготуватися (якщо громадянин голосуватиме не за місцем реєстрації, потрібно до 25 березня подати заяву до органу ведення Реєстру виборців).
  3. Проголосувати (прийти на виборчу дільницю 31 березня з 8:00 до 20:00):
  • взяти з собою необхідний документ (паспорт громадянина України або військовий квиток або тимчасове посвідчення громадянина України);
  • отримати виборчий бюлетень та поставити підпис про його отримання;
  • заповнити виборчий бюлетень (особисто в кабіні таємного голосування);
  • опустити виборчий бюлетень у виборчу скриньку при цьому забезпечивши таємницю голосування.
  1. Проконтролювати (в разі порушення, звернутися до голови відповідної виборчої комісії, офіційних спостерігачів чи поліції).

Заняття зі студентами проходили активно та жваво. Фахівці юстиції не тільки розповідали присутнім про правила, а ще й моделювали ситуації, які можуть трапитися з ними на виборах. У молодих людей виникало багато запитань, зокрема чи можуть вони бути спостерігачами на виборах, та як проголосувати не за місцем реєстрації.

Бути відповідальним при вирішенні долі своєї країни - завдання кожного правосвідомого громадянина!