ІГНОРУВАННЯ СПЛАТИ ПОДАТКУ ПРИЗВОДИТЬ ДО ЗБІЛЬШЕННЯ СУМИ ЗОБОВ’ЯЗАННЯ

Дата: 12.04.2019 10:37

Громадяни часто ігнорують сплату земельного податку і як наслідок рішення суду про стягнення такого податкунадходить на виконання до органів державної виконавчої служби.

Так, на Охтирщині громадянка Ірина накопичила понад 80 тисяч гривень боргу зі сплатиземельного податку. Оскільки добровільно рішення суду жінка не виконувала, державними виконавцями було накладено арешт на кошти та нерухоме майно боржниці. Відчувши на собі всі незручності застосованих до неї обмежень, жінка сплатила всю суму боргу. Окрім того, їй довелося сплатити виконавчий збір у розмірі понад 8 тисяч гривень та витрати виконавчого провадження.

Разом з тим, слід зазначити, що Мін’юстом запроваджено кампанію «Я маю право на виконання рішення суду!», яка інформує громадян про переваги добровільного виконання рішення суду, серед яких: уникнення додаткових платежів (виконавчого збору та інших витрат, пов’язаних з примусовим виконанням), арештів майна та коштів, адміністративної та кримінальної відповідальності.

Тож, юстиція Сумщини закликає економити свій час та гроші - виконувати рішення суду добровільно.