Дата: 16.05.2019 15:18

Травень видався багатим на національні свята: День матері,  Міжнародний день родини, Всеукраїнський день сім’ї,  День вишиванки.

Свято —  День вишиванки хоч і не так давно започатковане, але досягло протягом останніх років особливої уваги і розквіту.

Ініціатором створення свята, присвяченого українському традиційному вбранню, стала письменниця, поет, журналістка та громадський  діяч – Леся Воронько, яка запропонувала відзначати День української вишиваної сорочки. Отже, тепер кожен третій четвер травня,  ми вдягаємо  це чудове вбрання – барвисте творіння жіночих рук (майстринь –вишивальниць), демонструючи цим своє українство,

16 травня 2019 року бібліотеки Вільшанської сільської ради відзначили свято національної єдності – День вишиванки. В Козельненській бібліотеці бібліотекар Сокрута М.В. ознайомила учнів Козельненської  школи філії з виставкою -експозицією «Українські вишиванки-наче райдуги світанки».

До Дня вишиванки у Великобудківській сільській бібліотеці для відвідувачів бібліотеки,  бібліотекар Матяш Л. М. підготувала книжково – ілюстровану виставку «Сорочка біла вишита піснями».

Читачі Вільшанської сільської бібліотеки з великим задоволенням переглянули  книжково – ілюстровану викладку «Україна вишивана», де поринули у світ українських оберегів-вишиванок.

В Rомишанському сільському будинку культури бібліотекар Сеньків М.І. провела етнографічний екскурс «Вишиванка – символ української душі». Присутні з захопленням переглянули стародавні полотняні сорочки,рушники, картини.

Відзначаючи це свято, ми вкотре стверджуємо, що символ нації – вишиванка – завжди була, є і буде необхідним оберегом міцності української держави.