НОТАРІАЛЬНІ КОНСУЛЬТАЦІЇ БЕЗ ВИЇЗДУ ЗА МЕЖІ СІЛЬСЬКОЇ МІСЦЕВОСТІ

Дата: 01.08.2019 15:16

Виїзні консультації з нотаріальних питань, які направлені на підвищення правової обізнаності мешканців найвіддаленіших куточків області, є запорукою отримання громадянами якісних нотаріальних послуг. Таке мобільне та зручне впровадження реалізується юстицією Сумщини вже не перший рік.

Впродовж липня приватні нотаріуси забезпечували безкоштовними нотаріальними консультаціями жителів сільських населених пунктів Білопільського та Недригайлівського районів. Під час таких виїзних зустрічей громадян цікавили різні питання, що стосуються вчинення нотаріальних дій. Проте у центрі уваги – нюанси щодо спадкування. Зокрема фахівці роз’яснили громадянам, що для прийняття спадщини потрібні наступні документи:

• документ, що посвідчує особу спадкоємця, та його реєстраційний номер облікової картки платника податків;
  • свідоцтво про смерть спадкодавця.

Крім того, можуть вимагатись:

• довідка про останнє місце проживання спадкодавця на момент смерті;
  • заповіт (за його наявності);
  • документи для підтвердження родинних відносин (наприклад, свідоцтво про народження, шлюб) тощо.

До речі, отримати безкоштовні консультації не тільки з нотаріальних питань, а й інших правових, не виїжджаючи за межі сільської місцевості, можуть всі жителі регіону. Графік таких виїзних приймань розміщений на сайті юстиції Сумщини http://sumyjust.gov.ua/schedule-mobile-points.