До 100-річчя від дня народження Рибалка Василя Матвійовича

Дата: 27.08.2019 14:56

Народився 27 серпня 1919 року в селі Вільшані ( Недригайлівського району Сумської області) в сім'ї селянинаУкраїнець. Закінчив 10 класів школи. Працював машиністом авторемонтної майстерні в селі Вільшані.

У Червоній Армії з лютого 1940 року. Учасник німецько-радянської війни з червня 1941 року. Воював на БрянськомуЦентральному1-му Українському і 1-му Білоруському фронтах.

Командир гармати батареї 45-міліметрових гармат 800-го стрілецького полку (143-та стрілецька дивізія, 47-а армія, 1-й Білоруський фронт) червоноармієць Рибалко в операції зі знищення великого угруповання противника, оточеного під Ковелем в боях за населений пункт Смідин Старовижівського району Волинської області 11 липня 1944 року вогнем з гармати ліквідував вісім автомашин, шість возів і багато гітлерівців. При відбитті контратак противника обслуга гармати знищила до десяти піхотинців, підбила танк і бронетранспортер. Наказом командира 143-ї стрілецької дивізії від 13 серпня 1944 року за мужність, проявлену в боях з ворогом, червоноармієць Рибалко Василь Матвійович нагороджений орденом Слави 3-го ступеня (№ 127120).

Наказом по 47-й армії від 27 вересня 1944 червоноармієць Рибалко Василь Матвійович нагороджений орденом Слави 2-го ступеня (№ 16331)

Указом Президії Верховної Ради СРСР від 24 березня 1945 року за мужність, відвагу і героїзм, проявлені в боротьбі з німецько-фашистськими загарбниками, старшина Рибалко Василь Матвійович нагороджений орденом Слави 1-го ступеня (№ 1098), ставши повним кавалером ордена Слави.

В боях на території Польщі був важко поранений. У 1944 році був демобілізований. Жив у Києві. Закінчив педагогічний інститут. Працював учителем історії в середній школі № 89. Помер 29 вересня 1990 року. Похований в Києві на міському кладовищі «Берківцяхі».

До 100-річчя від дня народження Рибалка Василя Матвійовича у Вільшанській сільській бібліотеці оформлена книжкова виставка «Василь Матвійович Рибалко  — повний кавалер ордена Слави»,де читачі можуть ознайомитися з біографією героя та  про його ратний подвиг  у Другій Світовій війні.

Ласкаво запрошуємо до бібліотеки переглянути сторінки історії  видатних земляків.