Барви Слова рідної землі

Дата: 20.12.2019 14:21

19 грудня, на день святого Миколая Чудотворця, у Вільшанській загальноосвітній школі  відбулася зустріч юних аматорів і досвідчених майстрів Слова на ХІІ Літературних читаннях. Мистецький захід традиційно проходив із незмінним гостем і очільником дійства Миколою Гриценком, зі щедрим на подарунки Миколаєм і можливістю «барви Слова впустити в душу, щоб вони цвіли й серед зими…»

Сила цієї щорічної гостини - в живому спілкуванні з письменниками, літераторами, краєзнавцями.  Разом із поетом-земляком цьогоріч завітали літературний критик, поет Василь Чубур, краєзнавець Юрій П’ятаченко, місцевий поет  Микола Андрієнко, директор  Недригайлівського краєзнавчого музею Іван Абаровський, редактор Недригайлівської районної газети «Голос Посулля» Ігор Скрипченко.

Емоційність, щирість і простота у виступах гостей не залишили байдужими нікого. По-новому сприймається рідне слово, іншими очима дивишся на отчий край, зростаєш духовно й дивуєшся людській величі та простоті. І, що головне, усе це передається дітям, яких на літературних читаннях  було немало. Юні поети з Недригайлівщини, Роменщини, Білопільщини, Липоводолинського  та Лебединського  районів мали можливість декламувати власні твори і, звичайно ж, із вуст поважних гостей чули схвальні відгуки, задовільну оцінку й заохочення щодо подальшої проби пера. Важливою підтримкою дітям були їхні наставники – учителі-словесники, які долучилися до творчого зростання й легкого злету своїх вихованців.

Ніби Миколай Чудотворець, Микола Гриценко обдарував дітей гостинцями та цінними подарунками, були відзначені вчителі-наставники. Вільшанський сільський голова Михайло Мельніков разом із поетом-земляком вручили юним талантам дипломи учасників Літературних читань «На Миколая». Були спільні світлини, щире спілкування, обмін враженнями… Усе відбувалося в  сімейному затишному колі, яке створили господарі Вільшанської школи.

Саме такі зустрічі з письменниками-земляками, таке творіння  нового й плекання уже сформованого, відточеного Слова мають існувати, адже вони сприяють духовному, творчому зростанню учнівської молоді.