«Нова сторінка співпраці служби зайнятості з ОТГ Сумщини спрямована на соціальну підтримку громадян», - Володимир Підлісний

Дата: 04.02.2020 10:52

У вересні 2019 року вперше в Україні в с. Боромля Тростянецького району на базі місцевої об’єднаної територіальної громади стартувало навчання групи працівників, які опікуються напрямом «Соціальна робота та супровід в об’єднаних територіальних громадах» за кошти, передбачені в обласному бюджеті на навчання працездатного населення сільської місцевості.

- Зобов’язаний підкреслити, що ця подія неординарна. Що несе децентралізація для сфери зайнятості? Як створення об’єднаних територіальних громад впливає на місцевий ринок праці? Ці та інші питання постійно перебувають у фокусі нашої уваги, - говорить директор обласного центру зайнятості Володимир Підлісний. – Процеси, які відбуваються у сільській місцевості, змушують нас приймати кардинальні рішення. Саме тому на базі Державного навчального закладу «Сумський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості» - у єдиному в Україні навчальному закладі - менше року тому ми створили Центр сприяння розвитку об`єднаних територіальних громад державної служби зайнятості. Мета - сприяння реформі децентралізації в Україні, розширення можливостей місцевих громад, підвищення ефективності та результативності роботи громади, забезпечити на місцях усі потреби населення.

На думку В. Підлісного, співпраця служби зайнятості з ОТГ повинна бути направлена на соціальну підтримку громадян - супровід учасників АТО, осіб з інвалідністю, людей літнього віку, надання населенню профорієнтаційних послуг та можливості підвищувати рівень професійної компетенції, як у навчальних установах, так і у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

Найближчим часом подібним навчанням, будуть охоплені інші  області.

За словами очільника служби зайнятості області, Сумщина – єдиний в Україні регіон, де з обласного бюджету виділені кошти грн для навчання працездатного населення сільської місцевості з питань розвитку сільських територій та агропромислового виробництва під час реалізації Програми розвитку агропромислового комплексу та сільських територій Сумської області на період за напрямом «Навчання працездатного населення сільської місцевості».