Вільшанська громада
Сумська область, Роменський район

До контрактування з НСЗУ готові близько 78 % спеціалізованих медичних закладів Сумщини

Дата: 12.02.2020 14:12
Кількість переглядів: 280

У Сумській області автономізовано близько 95 % спеціалізованих медичних закладів. З них у ЕСОЗ зареєстровано понад 93 %, підключено до МІС - 94 % медзакладів.

До контрактування з Національною службою здоров’я України готові близько 78 % медичних закладів, що надають спеціалізовану допомогу у Сумській області.

Про це йшлося у Сумах під час наради з підготовки до укладення договору з НСЗУ в рамках впровадження програми медичних гарантій з 2020 року.

У заході взяли участь представники МОЗ, НСЗУ, проекту USAID «Підтримка реформи охорони здоров'я», власники закладів охорони здоров'я, які надають спеціалізовану медичну допомогу, зокрема, керівництво Сумської ОДА та профільні економічні заступники закладів охорони здоров'я, які надають спеціалізовану медичну допомогу.

Учасників нарад було поінформовано про подальші кроки у трансформації фінансування медичної галузі в Україні.

Наголошувалося, що всі спеціалізовані медичні заклади у Сумській області, мають бути готові до контрактування з НСЗУ до 31 січня 2020 року. Це – умова, за якою ці заклади з 1 квітня отримають державні кошти за Програмою медичних гарантій. Державної субвенції на фінансування закладів спеціалізованої медичної допомоги з 2-го кварталу 2020 року не передбачено.

Тимчасово виконуюча обов'язків голови Сумської ОДА Ірина Купрейчик: «Закон про місцеве самоврядування» передбачає, що саме влада на місцях відповідає за медичне обслуговування. Ми чітко розуміємо свої обов'язки та відповідальність.

Працюють обласні програми щодо перспективного розвитку закладів охорони здоров'я спеціалізованих медичних закладів Сумщини, цільові програми розвитку реперфузійної, кардіологічної та реабілітаційної допомоги, а також регіональна програма розвитку паліативної допомоги.

Продовжуємо докладати якнайбільше зусиль, щоб з 1 квітня Програма медичних гарантій запрацювала у Сумській області у повному обсязі.

Працюємо над впровадженням нової моделі оплати за медичні послуги - «гроші ходять за пацієнтом» - у спеціалізованих медичних закладах. Активно реорганізовуємо ці заклади, комп'ютеризуємо лікарні, закуповуємо новітнє медичне обладнання.

Рішення приймаємо, зважаючи на аналітику НСЗУ щодо стану медзакладів регіону та прогнозів їх фінансування. У цьому нас консультує Північний міжрегіональний департамент НСЗУ».

Директорка Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Вікторія Мілютіна: «Перший рік медичної реформи дав надію, що зміни, які відбуваються — незворотні. При реформуванні на первинці у минулому році досягнуто істотних успіхів. Медики повірили нам. У новому році активно готуємося до впровадження нової моделі фінансування на рівні спеціалізованої медицини.

Загальна готовність спеціалізованих медичних закладів Сумщини до контрактування з НСЗУ (за показниками автономізація, комп'ютеризація та підключення до ЕСОЗ) – близько 78 %.

У Сумській області автономізовано близько 95 % закладів вторинки. З них комп'ютеризовано – понад 45 %. Зареєстровано в електронній системі охорони здоров'я (ЕСОЗ) – понад 93 %, підключено до МІС - 94 % спеціалізованих медичних закладів. КЕП - кваліфікований цифровий підпис отримали близько 73 % медичних працівників, які будуть залучені до виконання договору з НСЗУ». 

Директорка Департаменту комунікацій НСЗУ Тетяна Бойко: «Трансформація системи відбувається в інтересах пацієнта. Саме пацієнт з його потребами та інтересами повинен бути в центрі системи охорони здоров'я. 

З 1 квітня у повному обсязі запрацює Програма медичних гарантій - перелік медичних послуг, які держава гарантує пацієнту безоплатно. Щоб скористатися цим переліком, пацієнт повинен зробити кілька простих кроків - укласти декларацію з лікарем первинки, отримувати направлення на наступні рівні допомоги.

Екстрена допомога буде надана всім. Ми будемо вдячні ЗМІ за роз'яснення та інформування людей. Щоб всі були ознайомлені з новими правилами. Щоб кожна людина могла отримати ті послуги, яких вона потребує».

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь