Масниця прийди!

Дата: 24.02.2020 14:34

З 24 лютого до  01 березня в Україні відзначають масницю, або Колодій. Упродовж семи днів, з понеділка по неділю, українські господині варять макітри вареників із сиром, щедро приправляючи їх маслом і вершками, та частують гостей — настали Масниці.

Це українське свято на честь весняного пробудження природи, одне з праслов’янських свят, яке сягає доби Трипільської культури. Його в нас ще називають Колодій, Колодка, Сирна неділя, Пущення, Загальниця.

Клубні, бібліотечні працівники  Комишанки та   Зеленківки організували  для мешканців та гостей села справжні  народні гуляння «Зустрічайте Масницю» за народними традиціями. Масниця – час розваг, забав, і веселих конкурсів. Тому і в Комишанці веселощів було вдосталь. Всіх присутніх частували вареничками, млинцями та смачним кулішем.  А родзинкою святкового дійства стало катання на бричці.