Уряд оголосив про закриття метро і припинення міжміського та міжобласного сполучення

Дата: 17.03.2020 08:25

Як і очікувалося, на сьогоднішньому нічному засіданні уряд України прийняв рішення припинити роботу метрополітенів у всіх містах (Київ, Харків, Дніпро), а також міжміське та міжобласного повідомлення в зв'язку з пандемією коронавируса. Свіжа постанова Кабміну передбачає введення таких обмежень:

- з 12:00 18 березня припиняється регулярне міжміське і міжобласне автомобільне (автобусне), залізничне і авіасполучення;

- в маршрутних таксі, автобусах, тролейбуса і вагонах трамваїв одночасно можуть знаходитися не більше 10 пасажирів;

- з 17 березня припинить роботу метро в Києві, Харкові та Дніпрі.

З 00:00 17 березня скасовуються всі міжнародні регулярні рейси - авіа-, залізничні та автобусні.

У той же час «Укрзалізниці» дозволено здійснювати окремі пасажирські рейси у внутрішньому залізничному сполученні,
рішення по яких приймається в кожному окремому випадку за погодженням з Мінінфраструктури та МОЗ, або ж міжнародному
залізничному сполученні за погодженням Мінінфраструктури, МЗС і Держприкордонслужбою.
Всі ці обмеження будуть діяти до 3 квітня.

Пересування на особистих автомобілях як і раніше буде можливо.

16 березня президент Володимир Зеленський виступив в прямому ефірі «Свобода слова», де розповів про плани по боротьбі
з розповсюдженням коронавируса і зустрічі з представниками великого бізнесу напередодні. Він висловив подяку китайському
мільярдеру і засновнику Alibaba Джеку Ма, виділити $ 80 млн на протидію пандемії - завдяки йому і бізнесменові з Харкова
Олександру Ярославському в суботу, 21 березня, в Україну має прибути партія з 1 мільйона тестів для виявлення коронавируса.

З представниками бізнесу президент погодив створення спеціального фонду розміром 12-13 млрд грн - кошти підуть на покупку 500 машин швидкої допомоги. Окремо планується створення ще одного фонду для надбавки в розмірі 1000 грн пенсіонерам з пенсією менше 5000 грн. Нарешті, разом з «Розеткою» та іншими ритейлерами (інтернет магазинами), «Укрпоштою», «Новою поштою" мініфрастуктури розробляє механізм, щоб людям, які потребують допомоги, наприклад, пенсіонери, мати, яка перебуває з дитиною вдома на карантині, привозили продукти та інші товари.

На сьогоднішньому позаплановому засіданні, 17 березня, Верховна Рада розгляне питання введення надзвичайного стану
в Чернівецькій і Житомирській областях, а також деякі інші законопроекти, пов'язані з пандемією коронавируса.

Джерело: КМУ