КАРАНТИННІ ОБМЕЖЕННЯ: КАБМІН ДОЗВОЛИЛИ РОБОТУ ОКРЕМИХ ЗАКЛАДІВ

Дата: 09.04.2020 08:08

Під час свого засідання 8 квітня Кабінет міністрів вніс чергові зміни до карарнтинних обмежень задля недопущення поширення нового коронавірусу COVID-19. Зокрема, дозволили діяльність окремих закладів, уточнили щодо переліку осіб, яким понад 60 років і які можуть не перебувати на самоізоляції.

"На засіданні уряду підтримали внесення змін до постанови про запобігання поширенню COVID-19. Уточнили перелік об'єктів, які можуть працювати під час карантину та категорії громадян 60 років і більше, які не підлягають самоізоляції", - зазначив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Відповідні зміни внесли до постанови №211 "Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2".

Які ще об'єкти зможуть працювати під час карантину:
  -  поштової та кур'єрської діяльності;
  -  будівельних робіт;
  -  зі збирання і заготівлі відходів;
  -  закладів торгівлі будівельними матеріалами;
  -  хімчистки.

Що нового ухвалили?
  -  Затверджений порядок обов'язкової госпіталізації осіб, які здійснюють перетин державного кордону, до обсерваторів (самоізоляторів).
  -  Місцеві органи влади мають право здійснювати видатки на проживання осіб у обсерваторах за рахунок коштів місцевих бюджетів (зокрема резервного фонду цих бюджетів).

Також у Кабміні пояснили, які категорії людей 60 років і старше не потребують самоізоляції:

• держчиновники, депутати всіх рівнів, мери, судді та інші особи, на яких поширюється дія закону «Про протидію корупції»;
  • військовослужбовці, працівники Збройних сил України та інші правоохоронці;
  • особи, які беруть участь у заходах по боротьбі з поширенням коронавіруса;
  • Особи, які забезпечують діяльність критичних підприємств.

Крім цього уряд затвердив порядок обов'язкового приміщення на обсервацію (самоізоляцію) осіб, які в'їхали на територію України. При цьому органи місцевого самоврядування мають право здійснювати витрати на проживання громадян у обсерваторах за рахунок коштів місцевих бюджетів.

Раніше повідомлялося, що карантин в Україні не планують послаблювати наприкінці квітня. Обмеження, найімовірніше, будуть продовжені до початку травня.