Мінсоцполітики вказало, як ФОПам оформити допомогу на дітей

Дата: 07.05.2020 12:52

Кабмін виділив Міністерству соціальної політики 1,66 млрд грн для надання допомоги на дітей фізособам-підприємцям, які належать до І і ІІ групи платників єдиного податку. Також КМУ затвердив Порядок виплати допомоги на дітей фізичним особам - підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку.

Таку допомогу отримають відповідні єдинники на період карантину та на один місяць після дати його відміни. Її надаватимуть на кожну дитину до 10 річного віку у розмірі прожиткового мінімуму (для дітей віком до 6-ти років - 1779 грн; для дітей віком від 6-ти до 10-ти років - 2218 грн). Але "карантинну" допомогу на дітей отримають лише підприємці-єдинники без минулорічного боргу з ЄСВ.

Допомогу на дітей фізичні особи-підприємці можуть оформити онлайн, заповнивши електронну форму на офіційному веб-сайті Міністерства соціальної політики в розділі "е-сервіси" або за спеціальним посиланням, а також скориставшись Єдиним порталом державних послуг "Дія"..

Право на допомогу не надається батькам, які вже отримують відшкодування вартості послуги "муніципальна няня" на відповідну дитину.

Перелік документів, потрібних для призначення допомоги онлайн:

- заява, яка складається з персональних даних заявника, даних про дітей та даних для перерахування коштів;

- сканована копія свідоцтва про народження дитини (дітей);

- сканована копія довідки з ПФУ про сплату ЄСВ (форма ОК-7);

- сканована копія документу, що посвідчує проживання на території України (для іноземців);

- сканована копія рішення про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною).