День Святої Трійці

Дата: 05.06.2020 12:16

7 червня християни східного обряду відзначають День Святої Трійці – одне з головних церковних свят. У народі свято Трійці називають «зеленим» літнім святом. В цей день прийнято прикрашати храми і будинки гілками з дерев, луговими травами, квітами, це прийшло ще з дохристиянських часів. За народними традиціями на Трійцю проводилися гуляння, ворожіння, дівчата пускали по воді вінки.

Для нагадування читачам про свято, з різноманітною інформацією про його історію і традиції в бібліотеках Вільшанської сільської ради оформлені книжкові виставки: "Трійця,або зелені свята", "Низький уклін тобі,неділенько зелена",«Ой зелене свято, ой зелене літо».

Свято Трійці – одне з найулюбленіших в Україні, бо дарує надію на щедрий урожай, його святкують на п’ятидесятий день після великодня. цей день об’єднує всіх християн з богом, єдиним у трьох особах: богом-батьком, богом-сином, богом-святим духом. головний зміст свята – прославити рослинний світ, сонце, предків.

Традиції святкування Дня Святої Трійці не втрачені в наш час, а вивчаються і відроджуються.