ХІІІ Літературні читання «На Миколая» відбулися!

Дата: 21.12.2020 13:20

Традиційно, 19 грудня, на День святого Миколая Чудотворця, зустрілися у нетрадиційному форматі онлайн-конференції юні аматори й досвідчені майстри Слова. Незмінним гостем, очільником і співведучим заходу був Микола Гриценко – журналіст, поет, прозаїк, громадський діяч, президент благодійної організації «Фонд сприяння ініціативам газети «День», член Національної спілки журналістів України, відповідальний секретар Національної спілки письменників України, лауреат літературних премій і конкурсів.

На онлайн-захід доєдналися ті, чиє перо упевнене й по-мистецьки відшліфоване, хто взяв на себе відповідальність підтримати юних учасників Літературних читань, а саме: Василь Трубай – український прозаїк, сценарист, директор музею Вікентія Хвойки; Василь Чубур - поет, перекладач, літературний критик, журналіст, Член Національної спілки письменників України; Іван Рішняк - український політик, господарник, громадський діяч, голова Сумського земляцтва в Києві; Володимир Садівничий - доцент кафедри журналістики та філології Сумського державного університету; Олена Сушкова – декан факультету іноземної філології та соціальних комунікацій Сумського державного університету; Іван Абаровський – директор Недригайлівського краєзнавчого музею – відділу Державного історико-культурного заповідника «Посулля»; Ігор Скрипченко – редактор Недригайлівської районної газети «Голос Посулля»; Жанна Абаровська - заступник редактора Недригайлівської районної газети «Голос Посулля»; Михайло Мельніков – сільський голова Вільшанської громади; Олександр Токаренко – начальник відділу освіти, молоді та спорту Вільшанської сільської ради.

Поряд із дорослою аудиторією, звичайно, були юні літератори, заради яких і створено проєкт. Кожен із них попередньо представив власну творчість через соціальну мережу Facebook на сторінці групи «Світ весь – у мені…», а на онлайн-конференції мав можливість ще раз прочитати свої вірші. Учні закладів освіти Недригайлівщини, Роменщини, випускники Миколаївських читань та вишів один за одним по-своєму презентували барвистість художнього слова.

Звучали першовірші з вуст наймолодших учасниць - другокласниць Валерії Бабенко(Вільшанська загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів) та Евеліни Гвоздецької (Миколаївська загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів).

Малу Роменщину вдруге на Миколаївських читаннях представляли сестри Альбіна та Каріна Гвоздецькі, учениці 6 й 8 класів Миколаївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, - неодноразові переможниці літературних конкурсів імені Йосипа Дудки, Олександра Олеся, «Проба пера».

Юні літератори Недригайлівської спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Анастасія Токмань (учениця 4-Б класу), Анна Канівець (учениця 9-А класу), Юлія Гугля (учениця 10 класу) та Максим Кушніренко (учень 11 класу) у своїй творчості презентували і стан душі, і захоплення, і настрій, і глибину внутрішнього світу, і любов до рідного краю… Кожен із учасників по-своєму виразив себе у слові, запам’ятавшись індивідуальним почерком пера.

Аліна Ярмоленко, учениця 7 класу Вільшанської загальноосвітньої школи, хоча й уперше представляла свої вірші на загал, але була впевненою й переконливо спонукала мріяти та йти до своєї мети, дарувати квіти від душі задля любові.

Із певних причин не всі учасники онлайн-групи «Світ весь – у мені…» доєдналися до заходу, але кожен із них став частинкою проєкту, зокрема, ХІІІ Літературних читань: Каріна Канівець та Зоя Кравченко, учениці 6 й 8 класів Коровинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів; Сніжана Васько та Єгор Шварак, учні 7 класу Хоружівського навчально-виховного комплексу: «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад»; Каріна Сенька, учениця 11 класу Томашівського навчально – виховного комплексу: загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів, дошкільний навчальний заклад.

Поруч із юними літераторами варто назвати вчителів-наставників, які підтримували вихованців у перших несміливих кроках, у підготовці до виступів, у презентації творчості; які були першими слухачами й коректорами, друзями й порадниками: Тетяна Коваленко (Миколаївська загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Роменської районної ради), Олена Бурнос, Валентина Балицька, Любов Каліновська (Недригайлівська спеціалізована загальноосвітна школи І-ІІІ ступенів ( опорний заклад) Недригайлівської селищної ради), Людмила Бабенко, Віра Дудченко (Вільшанська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Вільшанської сільської ради), Людмила Білоус, Надія Вернигора (Коровинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Коровинської сільської ради), Катерина Рибалко(Томашівський навчально – виховний комплекс: загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів, дошкільний навчальний заклад Коровинської сільської ради), Ріта Щербань (Хоружівський навчально-виховний комплекс: «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Недригайлівської селищної ради).

Через любов до художнього слова доєдналися до онлайн-коференції випускниця Миколаївських читань Юлія Жовтоніжко та учасниця літературних студій, дописувачка дитячої періодики Юлія Забіяка. Кожна читала власні вірші, по-своєму демонструючи індивідуальність та неповторність.

Після виступу юних літераторів Микола Гриценко запрошував до слова дорослу аудиторію, «впустив барви слова в душу» власним прочитанням віршів із останньої збірки «Колосінь», презентував Трипільські подарунки для дітей – учасників Літературних читань та вчителів-наставників.

Звичайно, бракувало аплодисментів, спільних світлин, рукостискання й дружніх обіймів, урочистого вручення сертифікатів і подяк, емоційності й здивування від креативних подарунків… Цього онлайн-формат не передбачив. Але враження і настрій від ХІІІ Літературних читань залишилися приємними, теплими й обнадійливими на зустрічі з живим спілкуванням. Нехай так буде!