Президент увів у дію рішення РНБО щодо посилення покарання за декларування недостовірної інформації та неподання декларації

Дата: 27.01.2021 16:17

РНБО схвалила цей законопроект та рекомендувала главі держави подати його на розгляд до Верховної Ради як невідкладний.

Документ передбачає повернення покарання у вигляді обмеження або позбавлення волі за брехню у декларації або її неподання.

Так, пропонується внести зміни у статтю 366-2 Кримінального кодексу (декларування недостовірної інформації).

Умисне внесення недостовірних відомостей до декларації, які відрізняються від достовірних на суму від 500 до 2000 прожиткових мінімумів (від 1 млн 135 тис. до 4 млн 540 тис. грн) для працездатних осіб, карається:

• штрафом від 3000 до 4000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 681 тис. до 908 тис. грн);
  • або громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин;
  • або обмеженням волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Якщо суб’єкт декларування умисно вніс недостовірні відомості, що відрізняються від достовірних на суму понад 2000 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (4 млн 540 тис. грн), то пропонується встановити покарання:

• штраф від 4000 до 5000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 908 тис. до 1 млн 135 тис. грн);
  • або громадські роботи на строк від 150 до 240 годин;
  • або обмеження волі на строк до двох років;
  • або позбавлення волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади на строк до трьох років.

Крім того, за умисне неподання декларації передбачається:

• карати штрафом від 2500 до 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 567,5 тис. до 681 тис. грн);
  • або громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин;

• або позбавленням волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади на строк до трьох років.

Більше читайте тут: https://tsn.ua/politika/zelenskiy-uviv-u-diyu-rishennya-rnbo-pro-posilennya-pokarannya-za-brehnyu-u-deklaraciyah-1714021.html