Амброзія полинолиста – небезпечний для людини та довкілля бур’ян

Дата: 20.09.2021 14:04

По зовнішньому вигляду нагадує полин звичайний, але забарвлення

яскраво зелене. Розміри надземної частини рослин варіюють. В густому травостої, на сухих схилах та бідних грунтах рослини ледь достигають 10-15 сантиметрів. На родючих грунтах, за достатнього зволоження, рослини достигають 1-2 метрів. Сходи з’являються в кінці березня – травні, цвіте з сере-

дини липня до жовтня. Розмножується лише насінням. Амброзія полинолиста

засмічує всі польові культури, а також городи, сади, луки, пасовища, узбіччя

доріг.

Шкода від амброзії достатньо велика. ЇЇ з повним правом можно назвати екологічно-небезпечним бур’яном. Адже при цвітінні пилок амброзії викликає у людей захворювання – амброзійний полінез, або «сінну пропасницю». При цій хворобі у людей втрачається працездатність, опухають

слизові оболонки верхніх дихальних шляхів та очей, з’являється нежить і сльозотеча, підіймається температура та розвивається астма.

Щоб амброзія полинолиста завдавала меншої шкоди населенню та худобі слід проводити боротьбу.  В населених пунктах на присадибних ділянках та біля дворів слід викошувати, прополювати та виривати з корінням. Правда, після скошування  вона інтенсивно відростає, тому процедуру проводять не менше 3-4 разів за літо. А на великих площах слід застосовувати гербіциди. В цьому році в зв’язку з погодними умовами  цвітіння амброзії дещо затрималось. Зараз  проходить тцвітіння. Тому терміново необхідно провести боротьбу з цим занадто шкідливим бур’яном.

Амброзія полинолиста виявлена в усіх районах Сумської області, включаючи Недригайлівський. Тому по всій Сумській області запроваджений

карантинний режим і вивезення за межі області рослинної продукції сільськогосподарськими підприємствами в обов’язковому порядку повинно супроводжуватися карантинним сертифікатом.

Провідний спеціаліст

ГУ Держпродспоживслужби в Сумській області