Трагедія Бабиного Яру
Сьогодні ми з глибоким сумом згадуємо одну з найтрагічніших сторінок нашого минулого – 80 років тому у київському урочищі Бабин Яр нацисти почали масові розстріли мирних громадян.
29 вересня 1941 року, розпочалися масові розстріли мирного населення, внаслідок яких загинули десятки тисяч людей, серед яких були євреї, роми, українці, росіяни.
За два дні розстріляли понад 33 тисячі євреїв Починаючи з 29 вересня, за 2 дні було вбито 33371 людину. Вони прибули за вказаним місцем зранку невеликими групами. Коли людей розстрілювали, звук зброї заглушували музикою і звуком літака, який літав над територією. Жертв вбивали по 30-40 осіб, а тіла скидали в рів. Після 2-3 рядів тіл рів засипали землею.
Наймолодшій жертві було 3 дні, а найстаршій – 103 роки Розстрілюючи людей, окупанти не рахували дітей до 3 років.
За оцінками істориків, за три роки у Бабиному Яру було розстріляно від 70 000 до 200 000 осіб. Також у Сирецькому концтаборі, де тримали колишніх комуністичних активістів, підпільників і військових, впродовж Другої світової загинуло понад 25 тисяч осіб.
Нацисти сховали докази Протягом серпня і вересня 1943 року, коли окупанти відступали, вони приховали велику кількість доказів своїх злочинів. Тіла в Бабиному Яру відкопали і спалили на відкритих "печах" десятки тисяч трупів, кістки перемелювалися на привезених з Німеччини машинах, попіл був розсипаний околицями Бабиного Яру.
В Бабиному Яру встановлено 25 пам'ятників Точної цифри жертв трагедії не встановили досі. Сьогодні про ці жахливі сторінки історії нагадують 25 монументів, зведених у Бабиному Яру. Серед них - "Пам'ятник радянським громадянам та військовополоненим солдатам і офіцерам Радянської армії, розстріляним німецькими нацистами у Бабиному яру", пам'ятник розстріляним євреям у вигляді менори, дерев'яний хрест у пам'ять про 621 розстріляного члена ОУН та інші.