Вільшанська громада
Сумська область, Роменський район

Про зміни в питаннях, щодо зняття з реєстрації місця проживання

Дата: 25.01.2023 16:03
Кількість переглядів: 101

Про зміни в питаннях, щодо зняття з реєстрації місця проживання в України роз’яснює завідувач сектора Недригайлівського бюро правової допомоги Ірина Валюх.

З набранням чинності Закону України «Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні» від 05.11.2021  1871-IX у вищезазначеному питанні відбулися, можна сказати, революційні зміни.

Адже часто у громадян виникають труднощі щодо зняття з реєстрації у власному будинку чи квартирі особи, яка в ній зареєстрована, але не проживає протягом певного часу та не погоджується чи не зацікавлена у знятті з реєстрації. Кількість зареєстрованих осіб у житловому приміщенні впливає на умови проживання в ньому: на право отримувати житлові субсидії, на оплату комунальних послуг та послуг з утримання будинку. Для отримання певних соціальних переваг власники житла були вимушені раніше звертатися до суду для урегулювання даного питання.

Відтепер власник приватного житла має право зняти з реєстрації самостійно без їх згоди та без суду. Для цього потрібно звернутися до найближчого ЦНАПу з питань реєстрації місця проживання із заявою про зняття особи (осіб) із задекларованого/зареєстрованого місця проживання та надати документ, що посвідчує особу (у разі особистого звернення) та документ, що підтверджує право власності на житло, в якому задекларовано/зареєстровано місце проживання особи (осіб), що знімається.

У разі подання заяви, законним представником (представником) особи, додатково подаються: документ, що посвідчує особу законного представника (представника); документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника (представника), крім випадків, коли заява подається законним представником малолітньої дитини.

Заява може бути подана лише повнолітньою особою або законним представником малолітньої дитини.

При знятті із задекларованого/зареєстрованого місця проживання більше однієї особи разом із заявою власник житла подає документ, що підтверджує сплату адміністративного збору, окремо щодо кожної особи.

Також передбачено нюанс щодо «виписки» дітей. Якщо власник подає заяву про зняття з реєстрації батьків дитини (або одного з них), дитина також підлягає зняттю з реєстрації. Однак власник не може виписати з житла власних дітей, що цілком зрозуміло.

Зняття із задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування) особи за заявою співвласника житла здійснюється за згодою іншого співвласника житла, яка надається особисто або через представника та підтверджується підписом такого співвласника або його представника у заяві.

Потрібно звернути увагу, що зняти з реєстрації одного із співвласників житла без його згоди неможливо.

 

Довідково:

Для забезпечення та реалізації своїх прав та інтересів, громадяни можуть звернутися до сектору Недригайлівське бюро правової допомоги відділу безоплатної правової допомоги Конотопського місцевого центру з надання за адресою: вул. Незалежності, 16, смт. Недригайлів, Сумська область, E-mail: nedryhailivske@legalaid.sm.ua

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь