До відома підприємствам , установам та організаціям усіх форм власності що до визначення шкоди та збитків у зв'язку із збройною агресією російської федерації

Дата: 11.04.2023 11:53

Визначення  шкоди та збитків підприємств, установ та організацій , завданих внаслідок збройної агресії російської федерації , здійснюється відповідно до процедури та Порядок, що затверджений постановою Кабінету  Міністрів України від 20 березня 2022 р № 326 (зі змінами)

Ознайомитись з постановою можна за посиланням →   https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/326-2022-%D0%BF#Text

♦ Методика застосовується під час оцінки збитків, завданих суб’єктам господарювання всіх форм власності внаслідок втрати, руйнування або пошкодження їх майна у зв’язку зі збройною агресією рф, оцінки упущеної вигоди від неможливості чи перешкод у провадженні господарської діяльності, а також оцінки потреб у відновленні майна суб’єктів господарювання .З 16 січня 2023 року набула чинності Методика визначення шкоди та обсягу збитків, завданих підприємствам, установам та організаціям усіх форм власності внаслідок знищення та пошкодження їх майна у зв’язку із збройною агресією рф, а також упущеної вигоди від неможливості чи перешкод у провадженні господарської діяльності, затвердженої наказом Міністерства економіки України та Фонду державного майна України18 жовтня 2022 року № 3904/1223 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України02 грудня 2022 р. за № 1522/38858).

Механізми оцінки (визначення розміру) реальних збитків, упущеної вигоди та оцінки потреб у відновленні, що наведені в цій Методиці, розроблено на підставі національних та міжнародних стандартів оцінки, а також керівних принципів Світового банку щодо оцінки збитків та інших матеріалів, що розроблені організаціями, визнаними у світовому співтоваристві.

Ця Методика є обов’язковою для використання під час оцінки збитків, завданих постраждалим внаслідок збройної агресії, проведення судової експертизи (експертного дослідження), пов’язаної з оцінкою збитків, завданих постраждалим внаслідок збройної агресії, та її положення переважають над іншими положеннями нормативно-правових актів, методик, рекомендацій тощо, які регулюють питання визначення розміру збитків, завданих суб’єктам господарювання всіх форм власності.

Ознайомитись з  методикою   можна за посиланням → https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1522-22#Text