Інформаційна кампанія: РРО/ПРРО та важливість їх використання

Дата: 30.10.2023 13:41

Шановні платники податків Сумщини!

Головне управління ДПС у Сумській області  продовжує інформувати вас про важливі аспект, пов'язані з оподаткуванням, які стосується всіх громадян та підприємств.

Починаючи з 1 жовтня 2023 року, в Україні набули чинності правила, які стосуються використання реєстраторів розрахункових операцій (РРО) та програмних реєстраторів розрахункових операцій (ПРРО).

З цієї дати поновлено і штрафні санкції щодо порушення відповідних норм законодавства!

Ця вимога є важливою для покращення транспарентності фінансових операцій та боротьби з тіньовими схемами. Вона також допомагає підвищити ефективність контролю за податковими зобов'язаннями та упереджати фінансовий обман.

Нові правила передбачають встановлення РРО або ПРРО на кавових машинах, автоматах з продажу товарів (надання послуг) та інших пристроях, що використовуються для розрахунків з клієнтами. Це дозволить автоматизувати процес реєстрації та зберігання фінансових операцій, що спростить податкову звітність та зменшить ризик помилок.

Основні важливі пункти:

**Використання РРО або ПРРО допомагає уникнути штрафів та інших санкцій. Починаючи з 1 жовтня 2023 року, порушення цих правил тягне за собою нарахування штрафів.

Дотримання нових правил сприятиме створенню прозорих та чесних фінансових операцій, що сприяє стійкому розвитку економіки України.

Податкова служба готова надавати консультації та допомогу щодо встановлення РРО або ПРРО.

Зверніться до наших спеціалістів для отримання докладної інформації.

Телефони для консультацій:

• з питань запровадження  РРО/ПРРО відділ фактичних перевірок управління податкового аудиту:  (0542) 68-50-69

• надання допомоги бізнесу з питань реєстрації РРО/ПРРО відділ обліку платників, об’єктів оподаткування, ведення реєстрів та реєстрації за окремими видами податків, розгляду звернень державних органів управління податкових сервісів: (0542) 68-50-36; +380685642216 (Вайбер).

Сектор інформаційної  взаємодії  ГУ ДПС у Сумській області