До дня Всеукраїнської безоплатної правової допомоги

Дата: 08.12.2023 14:07

Вперше 10 грудня 2019 року було проведено Всеукраїнський день безоплатної правової допомоги, приурочений до Дня прав людини, який відзначається в пам'ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.

До дня Всеукраїнської безоплатної правової допомоги, завідувач сектору Недригайлівського бюро правової допомоги Ірина Валюх роз’яснює, що саме таке система безоплатної правничої допомоги.

Право на безоплатну правничу допомогу - гарантована Конституцією України можливість громадянина України, іноземця, особи без громадянства, у тому числі біженця чи особи, яка потребує додаткового захисту, отримати в повному обсязі безоплатну первинну правничу допомогу, а також можливість певної категорії осіб отримати безоплатну вторинну правничу допомогу у випадках, передбачених цим Законом.

Відповідно до положень статті 1 Закону України «Про безоплатну правничу допомогу», безоплатна правнича допомога - правнича допомога, що гарантується державою та повністю або частково надається за рахунок коштів Державного бюджету України, місцевих бюджетів та інших джерел;

Безоплатна первинна правнича допомога включає такі види правових послуг:

адання правової інформації;

-надання консультацій і роз’яснень з правових питань;

-складення заяв, інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру);

-надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.

Безоплатна вторинна правнича допомога - вид державної гарантії, що полягає у створенні рівних можливостей для доступу осіб до правосуддя.

2. Безоплатна вторинна правнича допомога включає такі види правничих послуг:

1) захист;

2) здійснення представництва інтересів осіб, що мають право на безоплатну вторинну правничу допомогу, в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами;

3) складення документів процесуального характер.

Довідково:

Для забезпечення та реалізації своїх прав та інтересів, громадяни можуть звернутися до сектору Недригайлівське бюро правової допомоги відділу безоплатної правової допомоги Конотопського місцевого центру з надання за адресою: вул. Незалежності, 16, смт. Недригайлів, Сумська область, E-mail: nedryhailivske@legalaid.sm.ua

Гаряча лінія безоплатної правової допомоги: 0800213103.

images.png