Вільшанська громада
Сумська область, Роменський район

Про заборону розпалювання багаття в лісових масивах, в’їзду транспортних засобів і відвідування населенням лісів у період підвищеної пожежної безпеки!

Дата: 08.04.2024 08:54
Кількість переглядів: 35

Протягом пожежонебезпечного періоду на території лісового фонду забороняється:

    - розведення  багать  у  лісі;

    - в’їзд транспортних засобів на територію  лісового  фонду і відвідування лісів за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети;                     - випалювати суху рослинність та її залишки на землях лісового фонду, а також  на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до  лісу (у  тому  числі проводити сільськогосподарські пали);

    - звалювати  та спалювати у лісових насадженнях сміття, будівельні залишки, побутові та горючі відходи.

     За порушення вимог пожежної безпеки в лісах тягне за собою накладення штрафу на громадян від дев’яноста до двохсот сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двохсот сімдесяти до дев’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ст. 77 КУпАП). 

 

       Також НАГАДУЄМО, що в умовах воєнного стану свідомо нищити країну спалюючи суху траву та сміття – це ЗЛОЧИН!

   Тому, пропонуємо громадянам забути про цю варварську практику випалювання усього зайвого разом із зеленим фондом нашої країни та  дотримуватися простих правил:

  ! не будьте подібними до орків – не паліть траву та сміття;

  ! допомагайте рятувальникам – не підкидайте їм роботи у вигляді гасіння наслідків неконтрольованих господарських ритуалів з вогнем;

  ! повідомляйте про паліїв і за можливості проводьте превентивні бесіди із сусідами, які нехтують попередженнями;

 

Сувора заборона спалювання сухої трави, опалого листя, побутових відходів, сміття й інших відходів будь-якого типу й призначення.

      Крупецька сільська рада попереджає громадян, що чинним природоохоронним законодавством заборонено спалювання сухої рослинності, бур’яну, опалого листя, стерні та будь-якого сміття. За вчинення таких порушень передбачена адміністративна відповідальність.

      Згідно з чинним законодавством, зокрема, ст. 20 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», ст. 27 Закону України «Про рослинний світ», забороняється випалювання сухої рослинності або її залишків.  Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 17.03.2011 № 145, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 05.04.2011 № 457/19195 «Про затвердження Державних санітарних норм та правил утримання територій населених місць», спалювати листя на території житлової забудови, в скверах і парках забороняється.

      Відповідно до Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затверджених наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 17.05.2005 № 76, прибудинкова територія повинна постійно утримуватися в чистоті, систематично очищатися від сміття, тари, опалого листя. Спалювання всіх видів відходів на даній території домоволодінь і в сміттєзбірниках забороняється.

      Згідно Типових Правил благоустрою, затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 27 листопада 2017 року № 310 у межах «червоних ліній» вулиць і доріг забороняється спалювати сміття, опале листя та інші відходи, складати їх для тривалого зберігання.

      Відповідно до ст. 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення порушення вимог пожежної безпеки в лісах - тягне за собою накладення штрафу на громадян від 90 до 270 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (1530 – 4590 грн.); для посадових осіб: від 270 до 900 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (4590 – 15300 грн.).

      Штраф за знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі складає: для громадян: від 270 до 900 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (4590 – 15300 грн.); для посадових осіб: від 630 до 1800 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (10710 – 30600 грн.).

      Відповідно до статті 77-1 КУпАП штраф за випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, складає: для громадян: 180 – 360 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (3060 – 6120 грн.); для посадових осіб: 900 – 1260 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (15300 – 21420 грн.).   

      Крім того, за спалювання сміття та листя передбачена адміністративна відповідальність. Несанкціоноване спалення листя та сміття відповідно регулюється статтею 152 КУпАП (порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів), що тягне за собою накладення штрафу на громадян від 340 до 1360 гривень.

        У зв’язку з вищезазначеним, Андріяшівська сільська ради звертається до громадян з проханням дотримуватись правил пожежної безпеки в умовах природного довкілля, не спалювати суху траву, стерню, бур’яни, залишки рослинності, листя та сміття, та не провокувати таким чином виникнення пожеж, котрі можуть завдати чимало шкоди людям та довкіллю.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь