26 КВІТНЯ - ДЕНЬ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ ТРАГЕДІЇ

Дата: 26.04.2024 08:06

26 квітня 2022 року минає 36 років від того дня, коли Україну спіткала страшна трагедія – Чорнобильська техногенно-екологічна катастрофа.

Це найбільша екологічна катастрофа сучасності, яка трапилася о 00 год. 23 хв. 26 квітня 1986 року, коли вибухнув реактор 4- го енергоблоку Чорнобильської АЕС.

Радіоактивного ураження зазнали близько 600 тис. осіб, насамперед ліквідатори катастрофи (пожежники, військові, фахівці, котрі гасили пожежу, дезактивували місцевість, споруджували захисний комплекс - Саркофаг).

Великий викид радіоактивного пилу піднявся на висоту 1500 м і був перенесений вітром до Скандинавії, Центральної та Південно-Східної Європи, Північної Італії.

Внаслідок викиду у навколишнє природне середовище понад п'ятдесяти мільйонів кюрі радіоактивності, майже третина території України загальною площею 15 тисяч квадратних кілометрів з населенням 2,4 мільйона була забруднена радіоактивними викидами. З обороту вилучено близько 5 млн. га землі (навколо АЕС створена 30-км зона відчуження).

Ця трагедія забрала життя багатьох людей, завдала шкоди здоров’ю мільйонів українців, її наслідки ще відчуватимуть на собі майбутні покоління.

Кожного року з великим сумом і великою біллю на душі та у серці згадуємо про цей страшний день. Згадуємо і пам’ятаємо  тих людей, які загинули під час Чорнобильської трагедії, передаємо ці спогади молодим людям, які творитимуть майбутнє та  не допустять надалі такої страшної біди.

Низький уклін всім, хто боровся зі страшною бідою.

Священна пам'ять про Ваш подвиг не згасне у віках і збережеться в серцях народу.