Вільшанська громада
Сумська область, Роменський район

ПОЛОЖЕННЯ про комісію з питань захисту прав дитини виконкому Вільшанської сільської ради

Дата: 09.12.2024 15:17
Кількість переглядів: 16

Додаток 1

  ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішення виконавчого комітету  Вільшанської сільської ради

від 31.03.2021 № 4/4

 

 

ПОЛОЖЕННЯ
про комісію з питань захисту прав дитини виконкому

 Вільшанської сільської ради

 

1. Загальні положення

1.1.  Комісія з питань захисту прав дитини (далі - Комісія) є органом, що утворюється головою Вільшанської сільської ради при виконавчому комітеті Вільшанської сільської ради та виконує дорадчі функції.

2.2. Основною функцією Комісії є сприяння забезпеченню реалізації прав дитини на життя, охорону здоров’я, освіту, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток, надання рекомендацій виконавчому комітету селищної ради, як органу опіки і піклування, в його роботі, попередній розгляд питань, що стосується дотримання прав та інтересів дітей, які будуть виноситися на розгляд виконавчого комітету сільської ради.

1.3. Комісія в своїй роботі керується Конвенцією ООН про права дитини, Конституцією України, Сімейним кодексом України, Цивільним кодексом України, законами України «Про охорону дитинства», «Про попередження насильства в сім»ї», «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», «Про органи та служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей», «Про освіту», «Про соціальні послуги», актами Президента України та Кабінету Міністрів України, Положенням про службу у справах дітей,  Порядком провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.09.2008 р. № 866, рішеннями виконавчого комітету Вільшанської сільської ради, розпорядженнями сільського голови, іншими правовими актами.

1.4. Кількісний та персональний склад Комісії встановлюється виконавчим комітетом сільської ради.

До складу комісії входять: сільський голова, секретар виконавчого комітету сільської ради, представник служби у справах дітей, юридичного відділу, відділу освіти, молоді та спорту, представник адміністрації Вільшанської ЗОШ І-ІІІ ступенів, дошкільного навчального закладу, відділу праці та соціального захисту Вільшанської сільської ради, медичні та інші працівники.

1.5. Основною формою роботи Комісії є її засідання. Засідання Комісії проводяться в міру необхідності.

1.6. Члени Комісії виконують свої функції на громадських засадах.

1.7. У випадку, коли хтось із членів Комісії вибуває, відповідним рішенням виконавчого комітету сільської ради на його місце призначається інша особа.

1.8. Комісія з питань захисту прав дитини має таку структуру: голова комісії, заступник голови комісії, секретар комісії та члени комісії.

1.9. Організаційне забезпечення діяльності Комісії здійснюється службою у справах дітей сільської ради.

 

2. Голова Комісії

2.1. Очолює Комісію голова комісії з питань захисту прав дитини, який за посадою є сільським головою.

2.2. Комісія з питань захисту прав дитини працює під безпосереднім керівництвом її голови, у тісному контакті з відділом освіти, молоді та спорту Вільшанської сільської ради, відділом праці та соціального захисту Вільшанської сільської ради, старостами старостинських округів Вільшанської сільської ради, закладами освіти, охорони здоров’я, сектором ювенальної превенції Роменського районного відділу поліції Головного Управління Національної поліції у Сумській області

 

3. Заступник голови Комісії

3.1. При відсутності голови Комісії засідання скликає і проводить заступник голови Комісії, підписує протокол, витяг з протоколу та порядок денний.

 

4. Секретар Комісії

4.1. Секретар Комісії веде протокол засідання та готує витяги з протоколу засідання. Рішення Комісії, протоколи засідань, витяги з протоколів та порядки денні зберігаються у секретаря.

4.2. Секретар Комісії викликає громадян, які подали документи на засідання комісії.

4.3. Обов’язки секретаря Комісії покладаються на начальника служби у справах дітей сільської ради.

4.4. У разі тимчасової відсутності секретаря Комісії виконання його обов’язків покладаються головуючим на засіданні Комісії на одного із членів комісії з питань захисту прав дітей.

 

5. Регламент

5.1. Матеріали, що надходять до Комісії, розглядаються у строки, передбачені чинним законодавством України.

5.2. Документи, які мають розглядатися на засіданні Комісії, подаються секретарю за 5 днів до засідання з метою ознайомлення і формування порядку денного.

5.3. Заяви громадян приймаються до розгляду тільки з переліком необхідних документів, які потрібні для вирішення даного питання.

5.4. Засідання Комісії протоколюються.

Протокол підписується головуючим на засіданні та секретарем Комісії. Рекомендації або загальна думка більшості членів Комісії, присутніх на засіданні, чітко формулюються в протоколі.

5.5. Комісія з питань захисту прав дитини може прийняти рішення про направлення на додаткове вивчення питання у відділ чи службу, які готували дане питання з подальшим розглядом на наступному засіданні Комісії (оформляється витягом з протоколу засідання Комісії).

5.6. Засідання Комісії є правомочним, якщо на засіданні присутні 2/3 членів від загального складу Комісії.

5.7. Рішення Комісії приймається відкритим голосуванням простою більшістю голосів членів Комісії, присутніх на засіданні. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос головуючого на засіданні комісії.

 Окрема думка члена Комісії, який голосував проти прийняття рішення, викладається в письмовій формі і додається до рішення Комісії.

 

6. Основні завдання Комісії

Комісія відповідно до покладених на неї завдань:

6.1. Затверджує індивідуальний план соціального захисту дитини, яка перебуває у складних життєвих обставинах, дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, який складається за формою, затвердженою Мінсоцполітики, контролює виконання уповноваженими суб’єктами заходів цього плану відповідно до їх компетенції, забезпечує його перегляд та коригування.

6.2. Розглядає питання щодо:

- подання службою у справах дітей заяви та документів для реєстрації народження дитини, батьки якої невідомі;

- доцільності надання дозволу органу опіки та піклування бабі, діду, іншим родичам дитини забрати її з пологового будинку або іншого закладу охорони здоров’я, якщо цього не зробили батьки дитини;

- доцільності підготовки та подання до суду позову чи висновку органу опіки та піклування про позбавлення, поновлення батьківських прав, відібрання дитини у батьків без позбавлення батьківських прав;

- вирішення спорів між батьками щодо визначення або зміни прізвища та імені дитини;

- вирішення спорів між батьками щодо визначення місця проживання дитини;

- вирішення спорів щодо участі одного з батьків у вихованні дитини та визначення способів такої участі;

- підтвердження місця проживання дитини для її тимчасового виїзду за межі України;

- доцільності побачення з дитиною матері, батька, які позбавлені батьківських прав;

- визначення форми влаштування дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування;

- доцільності встановлення, припинення опіки, піклування;

- стану утримання і виховання дітей у сім’ях опікунів, піклувальників, прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу та виконання покладених на них обов’язків;

- стану збереження майна, право власності на яке або право користування яким мають діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;

розгляду звернень дітей щодо неналежного виконання батьками, опікунами, піклувальниками обов’язків з виховання або щодо зловживання ними своїми правами;

- доцільності продовження строку перебування дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, у закладі охорони здоров’я, освіти, іншому закладі або установі, в яких проживають діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;

- надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів;

- забезпечення реалізації прав дитини на життя, охорону здоров’я, освіту, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток.

6.3. Розглядає підготовлені уповноваженими суб’єктами матеріали про стан сім’ї, яка перебуває у складних життєвих обставинах, у тому числі сім’ї, в якій батьки не виконують батьківських обов’язків (існує ризик відібрання дитини чи дитину вже відібрано у батьків без позбавлення їх батьківських прав), сім’ї, дитина з якої влаштовується до закладу інституційного догляду та виховання дітей на цілодобове перебування за заявою батьків, сім’ї, в якій вчинено домашнє насильство стосовно дітей та за участю дітей, і за результатами розгляду цих матеріалів подає уповноваженим суб’єктам рекомендації щодо доцільності:

- обов’язкового надання соціальних послуг особам, які не виконують батьківських обов’язків, вчинили домашнє насильство чи жорстоке поводження з дитиною;

- направлення (в разі потреби) батьків, які неналежно виконують батьківські обов’язки, для проходження індивідуальних корекційних програм до уповноважених суб’єктів, які відповідно до компетенції розробляють і виконують такі програми;

6.4. Розглядає питання щодо обґрунтованості обставин, за яких відсутні можливості для здобуття дитиною повної загальної середньої освіти за місцем проживання (перебування), та приймає рішення про доцільність влаштування дитини до закладу охорони здоров’я, загальної середньої освіти (у тому числі спеціальної та спеціалізованої), іншого закладу або установи (незалежно від форми власності та підпорядкування), в яких проживають діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, за заявою батьків із визначенням строку її перебування в закладі.

Під час ухвалення рішення про доцільність влаштування дитини до закладу охорони здоров’я, загальної середньої освіти (у тому числі спеціальної та спеціалізованої), іншого закладу або установи (незалежно від форми власності та підпорядкування), в яких проживають діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, враховується думка дитини у разі, коли вона досягла такого віку та рівня розвитку, що може її висловити.

 

7. Комісія має право:

7.1. Одержувати в установленому законодавством порядку необхідну для її діяльності інформацію від відділів та структурних підрозділів селищної ради, підприємств, установ та організацій;

залучати до розв’язання актуальних проблем дітей благодійні організації, громадські об’єднання, суб’єкти підприємницької діяльності (за згодою).

7.2. До участі в засіданнях комісії обов’язково запрошуються повнолітні особи, стосовно яких приймається рішення або складається висновок органу опіки та піклування. Ці особи повинні бути належним чином повідомлені про час та місце проведення засідання.

У разі неявки таких осіб на засідання та неповідомлення про поважні причини відсутності рішення або висновок можуть бути прийняті без їх участі на наступному засіданні комісії, про час та місце проведення якого такі особи повинні бути попередженні письмово.

7.3. На засідання можуть запрошуватися представники підприємств, установ, організацій, а також громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які перебувають на території України на законних підставах, що беруть безпосередню участь у розв’язанні проблем конкретної дитини, з правом дорадчого голосу, дитина, якщо вона досягла такого віку та рівня розвитку, що може висловити свою думку.

 7.4. Комісія у межах своєї компетенції приймає рішення та організовує їх виконання.

У випадку неможливості забезпечення виконання свого рішення, Комісія може рекомендувати заявникові звернутися до служби у справах дітей Роменської районної державної адміністрації або ж до суду за захистом своїх прав та інтересів.

 

8. Повноваження Комісії

8.1. Начальник служби у справах дітей сільської ради:

- здійснює діяльність з питань виявлення та сприяння влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, під опіку (піклування), - сприяє усиновленню, передачі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на виховання до сімейних форм виховання (дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей);

- організовує та здійснює комісійне обстеження матеріально-побутових умов та сімейних обставин заявників, інших осіб, у сім’ях яких можуть порушуватися права дітей та складає відповідні акти;

- представляє інтереси Комісії в суді.

 

9. Документи, які видає Комісія

9.1. Комісія може приймати рішення згідно своєї компетенції, які оформляються на бланку рішення.

9.2. Якщо питання вирішується виконавчим комітетом, як органом опіки та піклування, Комісія подає витяг з протоколу із своєю рекомендацією щодо можливого вирішення порушеного питання.

9.3. Рішення комісії з питань захисту прав дитини, витяги з протоколу засідання можуть надсилатися службі у справах дітей Роменської районної державної адміністрації, громадським організаціям, підприємствам різних форм власності з метою забезпечення прав та інтересів дітей, реалізації державної політики з питань соціального захисту дітей пільгових категорій, забезпечення прав дітей.

9.4. Рішення, витяги з протоколів засідання Комісії надсилаються з супровідним листом.

Секретар виконавчого комітету                                   Світлана КРИШТОП


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь