Дата: від до Скинути

"Мови – це важливо!" – цей вислів обрано ЮНЕСКО гаслом Міжнародного дня рідної мови.

21 лютого представники всіх націй і народностей світу відзначають Міжнародний день рідної мови. Свято було започатковано у листопаді 1999 року на тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у Парижі. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» - звучало у заголовку документа. Міжнародне свято рідної мови мало послугувати захисту мови як культурної спадщини кожної окремої національності, кожної народності на нашій планеті.

09:46 21.02.2020

Пам'яті Героїв Небесної Сотні

Осінь 2013 – зима 2014 року… Майдан! Снайперські кулі… Крик матері!.. Пам’ять. Вічна. Події тих лютих лютневих днів сколихнули весь світ. А нас тривожать і досі. Чому? Коли вже будуть покарані винні? Бог покарає.

09:42 21.02.2020

День Героїв Небесної Сотні

День відзначається щорічно 20 лютого згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні».Саме в ці дні, шість років тому, під час Революції Гідності, протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого піку. 20 лютого 2014 загинуло найбільше активістів Майдану. Наступного дня, 21 лютого 2014 року, офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Цього ж дня на Майдані відбулося прощання із загиблими повстанцями, яких в жалобних промовах назвали «Небесною сотнею», а під час прощання з загиблими лунала жалобна пісня «Плине кача...», яка стала українським народним реквіємом.  До 18 лютого 2014 року вже налічувалось 9 загиблих. З 18 по 20 лютого на Майдані загинуло найбільше людей – 78 осіб, після 20 лютого – ще 20. Усі вони увійшли до меморіалу борців за українську Незалежність – до Небесної Сотні.105 Героям Небесної Сотні посмертно присвоєно звання Герой України, а троє іноземців - громадянин Білорусі Михайло Жизневський, Грузії – Зураб Хурція і Давид Кіпіані, посмертно нагороджені орденами Героїв Небесної Сотні. Україна заплатила надто високу ціну за звільнення від диктатури і свій цивілізаційний вибір – бути частиною Європи.

08:44 20.02.2020

Ремонти доріг у 2020 році

В Сумській ОДА, в понеділок 17 лютого, під головуванням тво голови облдержадміністрації Купрейчик І.В. відбулася нарада з питання планування ремонтів автомобільних доріг загального користування в 2020 році, в якій прийняв участь Вільшанський сільський голова Михайло Мельніков.

15:01 18.02.2020

Вдосконалено процедуру державної реєстрації нерухомості

16.01.2020 набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії рейдерству» № 340-IX. Серед нововведень Закону, що спрощує життя всім власникам нерухомого майна – відсутність необхідності внесення змін до відомостей Реєстру нерухомості, зокрема у випадку зміни технічних характеристик нерухомого майна.

08:52 18.02.2020

Нові сценічні костюми для вокального ансамблю «Калинові роси»

Вокальний ансамбль «Калинові роси» Козелянського сільського будинку культури висловлює велику подяку депутатам Вільшанської сільської ради Шевченко Людмилі та Будку Івану за допомогу в придбанні нових  сценічних костюмів.

10:56 17.02.2020

Афганістан: подвиг, біль, пам’ять

Афганістан… У нашій свідомості це слово стало синонімом справжнього людського лиха, справжнього пекла. Афганська війна безжально перекреслила  тисячі  молодих  життів, понівечила  долі.

09:14 17.02.2020

День Святого Валентина

14 лютого  весь світ святкував  День Святого Валентина. З нагоди цього романтичного свята в Комишанському сільському будинку культури  вирувала гарна атмосфера, оскільки він  був  прикрашений різноманітними символами кохання: сердечками, янголами, квітами, повітряними кульками, які створювали гарний настрій усім читачам комишанської книгозбірні та сільському будинку культури ,  для  дітей була проведена святково-розважальна програма «Минає все,лише любов вічна ».

08:50 17.02.2020